Ilona

Wytrwała kobieta sukcesu

Ilona to bardzo ciekawa postać. Co prawda imię to rzadko się pojawia, ale warto nad nim pomyśleć, choćby przez wzgląd na znaczenie.

Znaczenie imienia Ilona

Ilona pochodzi z Grecji. Dokładniej od greckiego słowa „helene” i „selene”, które oznaczają księżyc. Znaczenie imienia Ilona jest więc takie samo jak Helena, które pochodzi od tych samych słów.

Kobieta sukcesu

Ilona to imię kobiety zdecydowanej, starannej, z pozytywnym podejściem do życia. Jest ponadto wytrwała i nie zraża się poniesionymi porażkami. Wręcz przeciwnie – przyjmuje je z klasą, by wyciągnąć odpowiednie wnioski. Jej niezłomny charakter sprawa, że dobrze się czuje w męskim towarzystwie, ale potrzebuje zaufanej przyjaciółki.
To urodzona optymistka, ale potrafi twardo stąpać po ziemi, jeśli sytuacja tego wymaga.

Życie zawodowe

Jak już powiedzieliśmy – znaczenie imienia Ilona to po prostu sukces. Optymizm, pewność siebie, niezachwiana postawa, wrodzona klasa, wytrwałość. Po prostu idealny pracownik, który staranną pracą będzie się piąć w drabince kariery. I nic jej nie powstrzyma, przed osiągnięciem celu. Nawet czasochłonne, skomplikowane zadania jej nie zrażą. Tylko bardziej zmotywują do pracy.
Dlatego świetnie odnajdzie się w zawodach lub na stanowiskach, które potrzebują starannej organizacji i wykonania skomplikowanych zadań, którym nie wszyscy podołają.

Ilona – Imieniny

Ilony w kalendarzu pojawiają się dosyć często. Swoje święto mogą obchodzić 27 stycznia, 23 kwietnia, 21 i 31 lipca, 18 i 19 sierpnia oraz 27 października.

Ilona – Zdrobnienia

Ilona wbrew pozorom, ma wiele zdrobnień w języku polskim. Najpopularniejsze to Ilonka, ale poza tym mamy Ilcie, Ileczkę, Ili, Ilkę, Iloncię, Ilonuś, Iluńkę, Iluszkę, Iluś i Ilusię.

Ilona w różnych językach

Mówi się, że Ilona przybyła do nas jako węgierska odmiana imienia Helena. I jest za tą teorią wiele racji. Choćby to, że w wielu krajach Ilona ma taką samą lub podobną formę do Heleny. Na przykład angielska Helen lub Ellie, niemiecka Helene, czy rosyjska Jelena to tłumaczenia zarówno dla imienia Helena, jak i Ilona.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *