Igor

Ambitny samotnik

Igor to męskie imię, które nigdy nie było w Top 10 najpopularniejszych imion, ani nie było jednym z najrzadszych. Szkoda. Znaczenie imienia Igor, jest bowiem bardzo ciekawe i określa równie ciekawą osobowość.

Znaczenie imienia Igor

Na temat pochodzenia imienia Igor są dwie teorie. Pierwsza twierdzi, że to imię skandynawskie, pochodzące od słów „ingwa” ( określenie bóstwa skandynawskiego) i „wari” stróż.
Druga to teoria, że imię Igor ma pochodzenie słowiańskie. Dokładniej od słów „igo” ( jarzmo) i „gore” (pali). Wtedy jako znaczenie imienia Igor rozumiemy „osobę, którą niewola pali”. I jest to chyba dość dobre tłumaczenie, patrząc na charakter Igora.

Samotnik

Jeśli weźmiemy dosłownie słowa, mówiące, że jesteśmy zobowiązani wobec osób, z którymi jesteśmy w kontakcie, to możemy zrozumieć, to jako niewolę. Zobowiązania i więzi, które nas ograniczają. Tak właśnie może myśleć Igor.
Jest to mężczyzna, który ceni sobie samotność, spokój i niezależność. Tworzy własny świat, który układa według swojego upodobania i do którego trudno jest się dostać. Jednak to nie jest niemożliwe, aby dostać się do jego świata. Wymaga to wiele wytrwałości i uczciwości, ale Igor odwdzięcza się dużą sympatią za to wszystko. Dlaczego wymaga dużo uczciwości?
Igor z natury źle reaguje na wszelkie przejawy kłamstwa, fałszu, osoby typu karierowicz i takie, które za nic mają sobie uczciwość. Jeśli raz osądzi tak jakąś osobę, może ona się więcej nie pojawiać w jego życiu.

Życie zawodowe

Igor to człowiek z pasją, wytrwały, ambitny, wierny ideałom. Kiedy coś sobie postanowi, potrafi poświęcić naprawdę wiele, aby to osiągnąć. Przy czym nie jest to typ, dla którego celem jest ściana ze swoimi zdjęciami, podpisanymi jako pracownik miesiąca. Nie, on nie pragnie rozgłosu. Igor to człowiek czynu, działania i efektywności.

Igor – Imieniny

Igor w kalendarzu ma dwie daty na obchodzenie imienin – 5 czerwca i 1 października.

Igor – Zdrobnienia

Istnieje kilka zdrobnień imienia Igor. Najpopularniejszy jest Igorek, ale jest Igorcio, Igoruń, Iguń, Igusek i Iguś.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *