Iga

Wybitna organizatorka

Iga to ostatnio dość popularne imię. Krótkie, urocze, dziewczęce i wydaje się być dość nowoczesne, ale nie udziwnione. Jednym słowem imię piękne i uniwersalne.

Znaczenie imienia Iga

Znaczenie imienia Iga jest mocno powiązane z imieniem Jadwiga. Dlaczego? Bo Iga to zdrobnienie imienia Jadwiga, które zaczęło funkcjonować jako osobne imię. Co więc te imiona znaczą? Jadwiga pochodzi od starogermańskiego „Hadwig”, czyli walka. Iga, także więc zaczyna walkę.

Waleczna gospodyni

Iga to urodzona organizatorka. Zawsze ma wszystko przygotowane, zaplanowane i rozpisane. Dlatego dom, który prowadzi to istny wzór. Zwłaszcza, że Ida świetnie się czuje w roli gospodyni. Ona uwielbia przygotowywać przyjęcia u siebie, gotować trochę bardziej wystawne posiłki, usadzać gości, ożywiać rozmowy. Przy tym wszystkim świeci dużą empatią, przychylnością i chęcią zaprzyjaźnienia się ze wszystkimi.
Nie ma lepszej przyjaciółki nad Idę. Bardzo chętnie wysłucha wszystkiego co Cię trapi. Pomoże i okaże potrzebne wsparcie. Ale nie licz, że ona też będzie Ci się żalić. Ida woli rolę słuchacza, niż żalić się ze swoich problemów. Nie czuję się komfortowo mówiąc o swoich problemach.

Życie zawodowe

Ida to świetna gospodyni, ale nie licz, że będzie kurą domową! O nie, Ida potrzebuje więcej zajęć niż dom. Ona musi mieć zajęcie, nie znosi czasu wolnego. Dlatego w firmie, będzie się znacznie wyróżniać pracowitością. O ile nie założy własnej firmy, co jest bardzo prawdopodobne. Idy mają bardzo duże predyspozycje, aby prowadzić własny biznes. Świetnie czuje się jako organizatorka pracy w firmie i czuje się na tyle odpowiedzialna i odważna, by podjąć się tego zadania.

Iga – Imieniny

Idy mają kilka dat do wyboru, jeśli chodzi o imieniny. Według kalendarza mają możliwość świętowania lutego, 14 kwietnia, 8 czerwca, 28 sierpnia, 15 października i 16 października.

Jak zdrobnić trzyliterowe imię

Może się to wydawać dziwne, aby zdrabniać trzyliterowe imię, które wcześniej funkcjonowało jako zdrobnienie. Ale to możliwe poprzez Igusię, Iguś, Igunię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *