Idalia

Niczym Afrodyta

Idalia wydaje się dziwnym imieniem w Polsce. Jednak w naszym kraju zaczęła pojawiać się od XVIII wieku i szybko stała się modnym imieniem. Być może ma to związek z ciekawym znaczeniem imienia Idalia.

Znaczenie imienia Idalia

Idalia ma pochodzenie greckie od dwóch słów : ‘aidon’ – widzę oraz ‘helios’ – słońce.
Choć jest też druga wersja. Idalia to przydomek Afrodyty, greckiej bogini miłości. Wziął się on od gór Idalion, we wschodniej części Cypru, gdzie była świątynia bogini.

Idalie podróżniczki

Idalia to kobieta o silnym charakterze. Jest indywidualistką, która cieszy się życiem, jest pewna siebie ale przy tym zabawna. Dzięki tym cechom przyciąga do siebie innych ludzi.
Jednak dotrzymanie jej kroku to już wyzwanie. Idalia uwielbia być w ruchu. Wszelkie imprezy, przyjęcia, spotkania z przyjaciółmi i rodziną są tym czym ona lubi najbardziej. W jej życiu po prostu ciągle się coś dzieje.

Życie zawodowe Idalii

Jak już powiedzieliśmy Idalia uwielbia ruch. Podobnie jest w życiu zawodowym. Idalia świetnie odnajdzie się w branży urody, sztuce, psychologii i na stanowiskach kierowniczych. Co do branż – najlepiej czuje się w wyżej wymienionych ze względu na to, że dużo się tam dzieje, trzeba ciągle się rozwijać, spotykać nowych ludzi i być w ruchu. Kierownicze stanowisko sprawdzą się za to, ze względu na to, że ludzie po prostu idą za dobrze zorganizowaną, pomocą i kontaktową Idalią.

Jak zdrobnić Idalię?

Idalia brzmi poważnie. Jak ją zdrobnić odpowiednio do małej dziewczynki? Idalka, Ida, Idunia, Idzia, Dalia, Dalka, Daleczka, Iduś, Idka.

Idalia – Imieniny

Wszystkie Idalia mają bardzo prostą sprawę, jeśli chodzi o imieniny. W kalendarzu imię to występuje tylko raz – 15 listopada.

Idalia na międzynarodowej arenie

Jak przetłumaczyć imię Idalia? W języku angielskim mamy Idaline lub Idalis. Często występuje forma Idalia – język grecki, hiszpański i węgierski lub Idalija – białoruski, litewski, rosyjski, słoweński, ukraiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *