Halina

Halina -elokwentnie mówiąca i zachowująca się dusza o ogromnym i dobrym sercu.

Pochodzenie imienia Halina

Znaczenie imienia Halina powstało na terenie Polski – najprawdopodobniej wywodzi się ono od imienia
Alina. Popularność zyskało dzięki operze „Halka” Moniuszki.

Halina prywatne

Halina to kobieta bardzo mądra oraz pracowita, oczywiście biegle oczytana i mająca duży zasób wiedzy oraz słów. W życiu najczęściej kieruje się własnym rozumem i na nim polega. Każdą własną decyzję musi obowiązkowo- porządnie przemyśleć i rzadko kiedy działa odruchowo, spontanicznie. Jednocześnie Halina to osoba bardzo wesoła i uprzejma oraz życzliwie nastawiona do ludzi i otaczającego ją świata. Równocześnie kobieta przepasana na chrzcie świętym imieniem Halina ma wielkie zamiłowanie do porządku oraz utrzymywania ładu i czystości. Prace domowe to dla niej czysta przyjemność, świetnie gotuje oraz mądrze i odpowiedzialnie rozporządza budżetem domowym, np. organizuje niezapomniane i huczne przyjęcia.

Halina jako partnerka

Halina jest niezwykle pro- rodzinna, szczególnie leżą jej na sercu- jak najlepsze kontakty z najbliższymi. Niestety Jej wielką bolączką kulinarną, słabością są właśnie słodycze, a także liczne domowe wypieki, których jest w stanie spożyć-prawie w każdej ilości podczas chwili kulinarnej rozkoszy.

Halina jako przyjaciółka/ życie towarzyskie

Halina jest iście żywą osobą i duszą doborowego, wyśmienitego towarzystwa. Jej życzliwa ii pomocna postawa udziela się wszystkim osobom- z nią obcującym na co dzień. Lubi przebywać pośród ludzi i na dłuższą metę doskwiera jej samotność. Cechuje się także niecodzienną elokwencją.
(umiejętność przekonującego oraz pięknego wypowiadania się, formułowania własnych wypowiedzi) . Halina bez wątpienia jest osobą, która uwielbia mówić i udzielać innym ludziom cennych rad. Jednakże sama denerwuje się, gdy ktoś mówi jej jak z czymś lub kimś postępować, czynić. To zawsze zaparta pozytywna- indywidualistka, która ma oryginalny styl i taktowne – niepodważalną sztukę obycia się w kontaktach z ludźmi. Zresztą swoje przekonania oraz własne zdanie w każdej kwestii ma nad wyraz – w pogotowaniu na każdym kroku.

Halina jako pracownik

Halina jako również bardzo uczciwa kobieta z pewnością zawodowo znajdzie pracę w branżach wymagających opanowania się w sytuacjach stresowych, a także pożądanej umiejętności zachowania tzw. “zimnej krwi” w dalszym działaniu. Będzie ona zatem świetna w handlu, sprawdzi się doskonale w pracy w aptece, dobrze poprowadzi własny biznes.

Znane osoby (imiennicy) o imieniu Halina, jakie?

 • Halina Dobrowolska – aktorka polska;
 • Halina Frąckowiak – rodzima, polska piosenkarka;
 • Halina Golanko – rodzima aktorka niezawodowa i modelka;
 • Halina Górecka – lekkoatletka;
 • Halina Grotowska – uczestniczka Powstania Warszawskiego.

Halina imieniny, kiedy?

Halina swoje imieniny obchodzi w dniach tj.: 10 października oraz 1 lipca.

Znaczenie imienia Halina informacje dodatkowe:

 • główne cechy charakteru: wiedza, dobre serce, życzliwość, wesołość;
 • symbol znaku zodiaku: Panna oraz Koziorożec;
 • symbol planety: Neptun, Uran;
 • symbol zwierzęcia koń;
 • symbol rośliny to: lotos;
 • szczęśliwa liczba to: 9;
 • szczęśliwy kolor to: fioletowy;
 • szczęśliwy kamień/amulet to: bawole oko

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *