Gaja

Gaja- subtelnie kreatywna i pomocna artystyczna dusza, z nawiązaniem do korzeni natury

Pochodzenie imienia Gaja

Gaja to eleganckie i unikatowe kobiece imię, które ma swoje źródło w mitologii greckiej. Znaczenie imienia Gaja powiązane jest i również tłumaczone przez pryzmat mitologicznej imienniczki, która w tym znaczeniu była Matką Ziemi . To również żeński odpowiednik, łacińskiego imienia Gajusz, imię będące zaliczane do grupy najstarszych imion rzymskich. Żeńskie imię dosłownie oznacza: cieszących się rodziców z powodu jej narodzin.

Gaja prywatne

Gaja jest kobietą odznaczającą się na tle innych Pań przede wszystkim niebanalną urodą oraz oryginalną złożoną osobowością. To kobieca dusza jest ciągłą marzycielką i zarazem prawdziwą artystką. Uwielbia i doskonale czuje się w kontakcie z przyrodą oraz zwierzętami, zresztą bliżej jej do mieszkańca wsi niż do wielkiego miasta. Ma sympatyczne i otwarte, podejście w swoim usposobieniu do życia. Z reguły jest towarzyska, tolerancyjna, co ważne pewna siebie i zawsze dobrze wygadana.

Gaja jako partnerka/ rodzina

Kobiety noszące na swoich piersiach to imię wyróżnia taktowna spontaniczność i jednocześnie brak przywiązania do rzeczy materialnych, czy też pieniędzy. Osobistości takiej bardziej zależy na dobrych relacjach z najbliższymi, samorealizacji/ samospełnieniu się- pielęgnowaniu własnych hobby i szlifowaniu w pamięci pięknych wspomnień. Gaja w swoim życiu najczęściej kieruje się intuicją oraz wewnętrznym echem (głosem) własnego serca.

Gaja jako przyjaciółka/ życie towarzyskie

Na każdej imprezie jest w centrum zainteresowania, świetnie dogaduje się z mężczyznami i ma ogromny dystans do samej siebie. Jednak z kobietami również potrafi porozmawiać, by utrzymywać
”sztamę” w doborowym towarzystwie. Również jest ona wspaniałą i wielce oddaną oraz szczerą – w zapleczu pełnej lojalności lojalną przyjaciółką, na którą zawsze można liczyć w każdej chwili.

Gaja jako pracownik

Zawodowo Gaja spełni się w profesjach zawodowych związanych z niesieniem pomocy innym osobom, doskonale poradzi sobie w branżach, gdzie konieczny jest kontakt z naturą lub ciągła praca na świeżym powietrzu, np. animator zabaw, czy jako malarz/ malarka albo modelka na tle- zapierających dech w piersiach, licznych malowniczych krajobrazów.

Znane osoby (imiennicy) o imieniu Gaja, jakie?

 • Św. Gaja -zakonnica hiszpańska;
 • Gaja Kuroń –rodzima, polska opozycjonistka.

 

Gaja imieniny, kiedy?

Imieniny Gai wypadają w dni tj.: 27 września, 22 kwietnia,10 marca, 28 lutego, 14 października

Znaczenie kobiecego Gaja- informacje dodatkowe

 

 • znaczenie imienia Gaja : ”ciesząca własnych rodziców”
 • główne cechy charakteru: bezinteresowna, pomocna, pogodna, życzliwa, wesoła, towarzyska kreatywna;
 • znak zodiaku: Baran;
 • symbol planety: Mars;
 • symbol rośliny: oset;
 • kolor szczęścia to: czerwony;
 • symbol zwierzęcia: wilk;
 • szczęśliwy kamień/amulet: kryształ górski;
 • szczęśliwa liczba to: 1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *