Florentyna

Florentyna- kobieta z dozą innowacyjności w życiu oraz aurą mądrego postękania w kontaktach towarzyskich.

Pochodzenie imienia Florentyna

Florentyna jest łagodnym żeńskim substytutem (zamiennikiem) męskiej wersji/ odmiany imienia Florian (Św. Florian -patron wszystkich strażaków) . Imię własne znaczenie zawiera w łacińskim słowie ”florus” Właściwe znaczenie Imienia Florian przetłumaczyć można jako -kwitnący kwiat. Jednoczeeśnie Florentyna swoją nazwę zawdzięcza starorzymskiej, pogańskiej bogini Flory, która miała pod swoją opieką wszystkie kwiaty na całej ziemi.

Florentyna prywatne

Kobiety o tym imieniu są niezwykle żywiołowe, dowcipne i towarzyskie. Są one również bezpośrednie, czyli mówią szczerze to, co myślą w danej chwili (wg. miejskiego slangu- walą prosto z mostu),
Interesują je nowości techniczne, a także różnego rodzaju innowacje.

Florentyna jako przyjaciółka/ życie towarzyskie/ rodzina

Niestety Florentyna pomimo deklarowanej, sugerowanej otwartości, bywa nieufna ludzi. Dystans ten może być, ale tez nie musi być zauważalny, widoczny – w relacjach rodzinnych z rodzicami, czy rodzeństwem bądź we wspólnym życiu małżeńskim. Ogólnie osoby noszące to imię na codziennych barkach życia -uwielbiają przebywać wśród ludzi, nie mają temu nic przeciwko. Wszystko oczywiście w granicach norm oraz pod warunkiem, że nikt nie przekroczy wewnętrznej, osobistej autonomii.

Florentyna jako pracownik

Kobiety obdarowane imieniem na chrzcie św. -Florentyna Interesują się nowościami/ nowinkami technicznymi (co w pewnym stopniu może przeczyć z aspektem znaczenie imienia Florentyna – kwitnący kwiat, lecz to tylko pozory) na świecie. Nie cierpią tego, co jest już uznawane za przestarzałe (archaiczne), nieaktualne.

Kobiety będące posiadaczkami tego imienia są znakomitymi pracownikami w branżach technicznych tj.: IT, budowlano- technicznych, inżyniera, projektowanie (architektura), energetyka, elektronika, czy elektryka itp.

Znane osoby (imiennicy) o imieniu Florentyna, jakie?

  • Św. Florentyna – zakonnica hiszpańska

Florentyna imieniny, kiedy?

Imieniny Florentyny wypadają w dni tj.: 16 października, 20 czerwca.

Znaczenie imienia Florentyna- informacje dodatkowe

  • główne cechy charakteru: otwartość, żywiołowość, towarzyskość.
  • symbol roślina: szałwia łąkowa;
  • symbol zwierzę: nietoperz;
  • liczba szczęścia to: 4;
  • kamień szczęścia: gagat;
  • symbol planeta: Uran, Saturn;
  • znak zodiaku: Koziorożec, Panna;
  • kolor szczęścia: szary;

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *