Ewelina

Ewelina -skryta życiowo i rodzinna dusza, równocześnie pomagająca innym ludziom.

Pochodzenie imienia Ewelina

Znaczenie imienia Ewelina jest dwutorowe. Ponieważ imię to wywodzi się z j. celtyckiego (oznacza: radość, światło), ale równocześnie ma swoje źródło wywodzące się z j. hebrajskim, od imienia Ewa, od połączenia słów hajja + hawwa (co oznacza: wzięta od męża lub też dająca życie innym).

Ewelina prywatne

Ewelina dla swojego męża zawsze będzie wierną przyjaciółką i zarazem małżonką, co jest rzadkością. Sprawom rodzinnym oddaje się bez reszty, całkowicie, z kolei własny dom czyni swoim osobistym królestwem. Doskonale radzi sobie ze wszystkim, co dotyczy rodziny i prowadzenia domu. Ponieważ – z reguły wszystko ma z góry zaplanowane i to w najmniejszych detalach (szczegółach), jak to mawiają inni: „po nitce do pełnego kłębka”.

Ewelina jako partnerka

W rodzinie Ewelina czuje się zdecydowanie najlepiej niż w znajomościach towarzyskich. Zarówno mąż, jak i dzieci są dla niej ostoją i najważniejszymi osobami w życiu, co do których nie ma zbyt wielkich podejrzeń. Ewelina jest wręcz stworzona do roli matki oraz głowy rodziny, a także idealne- unikatowej w swoim rodzaju żony.

Ewelina jako przyjaciółka

Niestety to nie jest dobra partnerka do rozmów i osobistych zwierzeń. Ewelina nie przepada za towarzystwem i jednocześnie nie przykłada większej rangi, wagi do posiadania licznych znajomości. Zamiast tego woli być swobodna, lecz zdecydowanie też ogranicza liczbę swoich kontaktów. Jest ona typem introwertyczki, mającej silne skłonności do zamykania się w samej sobie i nieujawniania swych uczuć na zewnątrz, chociażby na twarzy lub w rozmowie. Nie lubi przy tym również -wylewności ze strony innych ludzi. Albowiem uważa to tutaj -za manipulację uczuciami oraz reakcjami odbiorcy. Ponadto Ewelina nie ulega niczyjemu wpływowi! Bardzo łatwo jest ją urazić, niezwykle szybko się obraża o cokolwiek i na kogokolwiek. Jednakże w tym wszystkim dobre jest to, że równie szybko szuka drogi do pojednania i zażegnania sporu, konfliktu. Natomiast jeśli trafi na odpowiednio wytrzymałego wobec niej przyjaciela lub przyjaciółkę – wtedy wiele i również da, podaruje ona od siebie samej, ale z kolei w tym (w tej relacji) – bywa niezwykle zaborcza w stosunku do niego./ niej. Co więcej, bliższa więź, znajomość z nią można porównać do stąpanie po cienkim, kruchym lodzie. Należy bardzo uważać na każdy krok i każde wypowiedziane słowo pod jej adresem.

Ewelina jako pracownik

Ewelina, pomimo dużej pewności siebie, często musi walczyć o właściwą pozycję i sprostanie oczekiwaniom innych, zwłaszcza wymaganiom przełożonych i pozostałych współpracowników w pracy. Pozornie wszystko przychodzi dość łatwo, jednak to tylko pozory, złudzenia. W rzeczywistości jest inaczej, np. nie potrafi zbyt długo poświęcać uwagi jednej czynności, brak u niej 100% skupienia na konkretnych wykonywanych czynnościach, działaniach, przez co zawala z czasem powzięte zlecenia do realizacji. Aczkolwiek przy tym odda całe swe zaangażowanie pracy związanej z pomaganiem innym bądź pedagogiką szkolna.
Zbyt bardzo przeżywa wszystko, co robi, tym bardziej źle. Ewelina jest typem kobiety, który nie przykłada należytej- dużej uwagi, przywiązania do osiągnięcia kariery zawodowej. Jeżeli osiągnie wysokie stanowisko, wówczas będzie odpowiedzialnie oraz sprawiedliwie wypełniać powierzone jej obowiązki i zlecone jej zadania – oby tylko nie były dla niej zbyt wymagające.
Dodatkowo: Ewelina posiada predyspozycje zawodowe w kontakcie z dziećmi lub osobami chorymi, gdzie największe sukcesy osiąga jako pedagog szkolny albo psycholog dziecięcy, lub jako przedszkolanka, bądź w roli nauczycielki.

Znani ludzie o imieniu Ewelina

Ewelina Flinta – polska piosenkarka;
Ewelina Januszewska – polska szachistka;

Odmiany i zdrobnienia imienia Ewelina

Ewelinka, Ewela oraz znaczenie imienia Ewelina w formach obcojęzycznych, są to: Evelin, Evelina (ogólnie przyjazna odmienna forma).

Imieniny, kiedy?

Osoby noszące w codziennym życiu (identyfikujące się ) imieniem Ewelina swoje imienny obchodzą tylko raz w roku, jest to dzień:. 24 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *