Emilia

Emilia- miłosna, towarzyska i energiczna dusza towarzystwa względem rodziny i przyjaciół..

Pochodzenie imienia Emilia

Emilia jest żeńskim imieniem pochodzenia łacińskiego. Geneza imienia wypływa z łacińskiego rodu Emiliuszów. Samo znaczenie imienia Emila skrywa w sobie osobę, która jest: gorliwa, pilna, żarliwa. Bardziej mówiąc/ pisząc dokładniej, to piękne i subtelne kobiece imię wywodzi się od łacińskiego słowa “Aemulus”, słowo te oznacza zawodnik, czyli człowiek rywalizujący, konkurujących z innymi ludźmi (rywal, konkurent).

Emilia prywatne

Emilia to osoba z niezwykłym usposobieniem rodzinnym, nawet jeśli nie mieszka ona ze swoimi rodzicami lub rodzeństwem. Utrzymuje z nimi bliskie i często kontakty, np. dzwoni do nich albo wpada w odwiedziny. Wręcz przenigdy nie zapomina o urodzinach. czy rocznicach.
Kocha i uwielbia sowim najbliższym robić prezenty oraz urządzać przyjęcia bądź grille.

Emilia jako partnerka

W miłości jest potulną i oddaną romantyczką. Zarówno mężowi, jak i własnej rodzinie, która potrzebuje wiele uwagi i czułości, a także ogromu ciepła miłosnego ze strony swojego mężczyzny. Partner Emilii przede wszystkim musi pamiętać o tym, że Emilia nie znosi nudy oraz monotonii w relacji, zatem praca nad związkiem i podgrzewanie „atmosfery uczuć” -te sprawy są dla niej szczególnie istotne, aczkolwiek praca w tym zakresie powinna być na porządku dziennym (pomiędzy partnerami).

Emilia jako przyjaciółka/ życie towarzyskie

Emilia to towarzyska dusza, z mocnym dość akcentem wulkanu energii , która niejednokrotnie najlepiej widać i słychać podczas przeróżnych imprez. W gronie osób, którym oczywiście ufa, przemienia się często w tzw. “pozytywną wariatkę”. Potrafi takim zachowanie zaskoczyć niejedną osłonę i sprawić, żeby inni śmiałki się do łez oraz dobrze przy tym bawili. Jednak gdy przebywa w towarzystwie osób, których nie zna najlepiej – staje się ostrożniejsza i powściągliwsza, równa się to = nie wychodzi przed szereg imprezowego towarzystwa.

Emilia jako pracownik

Dzięki własnej odpowiedzialności i zaradności oraz żyłce do interesów Emilia świetnie sprawdzi się w roli właścicielki firmy, oraz jako biznesmen, jest też oszczędną osobą na wiele sposobów (nie tylko finanse). Będzie również pomysłową i (kreatywną) przedstawicielką wolnego zawodu, jakim jest m.in. freelancer lub innych profesji zawodowych w tym: dziennikarz, nauczyciel, projektant/ architekt albo artysta. Również jako pracownik jest pracowita, zawzięta i bardzo odporna na stres, zatem w życiu zawodowym często odnosi niemałe sukcesy. Często lubi być chwalona kolei źle znosi krytykę pod jej adresem.

Znane osoby (imiennicy) o imieniu Emilia, jakie?

 

 • Święta Emilia de Vialar (1797-1856) – francuska zakonnica i zarazem założycielka zgromadzenia sióstr – od Objawienia Świętego imienia Józefa.
 • Emilia Plater (1806-1831) – żołnierz powstania listopadowego. Pisarz polsko- litewski, Adam Mickiewicz poświęcił jej wiersz pt. “Śmierć pułkownika”.
 • Emily Brontë (1818-1848) – angielska pisarka, a takze poetka, autorka m.in. powieści “Wichrowe wzgórza”.
 • Emilia Krakowska to rodzima, polska aktorka filmowa oraz teatralna. Związana z (Warszawa) Teatrem Powszechnym, Narodowym oraz Współczesnym i Rozmaitości. W 1972 r. zagrała

Emilia imieniny, kiedy?

Osoby obdarzone imieniem Emilia przez rodziców swoje imieniny obchodzą w:
23 maja, 5 czerwca,30 czerwca,19 sierpnia,24 listopada.

Znaczenie imienia Emilia – informacje dodatkowe:

 • znak zodiaku: Rak, Skorpion;
 • symbol- planeta: Saturn;
 • symbol- roślina: wanilia;
 • szczęśliwa liczba: 4;
 • symbol- zwierzę: ryś;
 • kamień szczęścia: Noc Kairu;
 • główne cechy kobiecego charakteru: piękna, inteligentna, towarzyska, uparta, wybuchowa (cicha woda);
 • męska odmiana tego imienia to Emil;
 •  szczęśliwy kolor: granatowy;

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *