„Księżniczka” Elmira w domu
Imiona dla dziewczynek pełne są przyjemnych dla uszu brzmień. Wśród nich szuka się nie tylko pięknego zapisu i wymowy, ale pragnie, by wraz z imieniem szły odpowiednie cechy, które córka mogłaby w przyszłości wykazywać. Jednym z takich imion jest Elmira. Jakie jest znaczenie imienia elmira? Wyjaśnienie poniżej.
„Księżniczka” a może „opiekunka”?
Etymologia i pochodzenie imienia Elmira nie są do końca pewne. Pod uwagę bierze się bowiem pochodzenie z języka hiszpańskiego, w którym to Elmira oznacza „wyniosłą księżniczkę”, jak i z języka greckiego, w którym to oznacza „opiekunkę wszystkich”. Niektóre źródła podają także, że jest to imię pochodzenia arabskiego, w którym też oznaczać może „księżniczkę”. Imię żeńskie. Możliwe, że jest to kobieca forma imienia „Elmer”.
Elmira to osoba będą dobrą kucharką, co do której nie można mieć pewności, jak się zachowa: czy wybuchnie złością, czy raczej zacznie śpiewać radośnie. Wszystko przeżywa, o wszystkim mówi. Jest dobrą organizatorką wszelkiego rodzaju przyjęć i uroczystości. Nie jest skłonna do ujawnienia tajemnicy zawodowej czy uzewnętrznienia swoich działań i celów. Ma łagodny charakter i jest dobrym dyplomatą, dzięki czemu z innymi ludźmi łączą je dobre kontakty, a w jej życiu nie ma miejsca na konflikty.
Elmira to dobry pracownik, który odnajdzie się w sytuacjach stresowych. Chłodno analizuje i potrafi podjąć dobrą decyzję.
Jak każdy człowiek i Elmira posiada pewne wady: jest pełna kompleksów, bywa, że czuje się niepewnie, nie podchodzi ufnie do każdego napotkanego człowieka, jest wyczulona na punkcie prywatności.
Imię w Polsce i na świecie
Populacja kobiet na świecie o imieniu Elmira wynosi około 22 tysięcy. Dużą popularnością cieszyło się do lat 50. XX wieku, od tego czasu zainteresowanie nadawaniem tego imienia wyraźnie zmalało.
Występujące warianty tego imienia to między innymi Allmera, Allmeera, Ellmera, Elmeeria, Elmyrah, Meera, Mira.
Imieniny Elmiry w Polsce przypadają na 26 lutego i 28 maja.