Eliza

Eliza to imię, które w ostatnich latach jest coraz częściej wybierane. Jest to dość znane imię, które chętnie nadaje się obecnie dziewczynkom. Jest to skrócona forma, która pochodzi od angielskiego imienia Elizabeth. Z racji tego, że imię to pochodzi od innego imienia, częściowo przejęło też niektóre jego nieoficjalne formy i zdrobnienia. Do innych, nieoficjalnych form imienia Eliza należą między innymi: Ela, Elizka, Elunia, Liza. Eliza może obchodzić swoje imieniny w różnych terminach, takich jak: 10 lutego, 2 maja, 14 czerwca, 17 sierpnia, 2 września, 9 października oraz 1 grudnia, przy czym najpopularniejsza data do obchodzenia tych imienin przypada na dzień 14 czerwca.

Pochodzenie imienia Eliza, jego literalne znaczenie i znaczenie niedosłowne

Imię to pochodzi od imienia Elizabeth, czyli polskiego imienia Elżbieta. Pochodzenie i znaczenie imienia Eliza ma więc hebrajskie korzenie i pochodzi od wyrazu eliszeba, którego znaczenie odczytywać można jako ,,Bóg moją przysięgą”. Znaczenie tego imienia może być szczególnie znaczące dla ludzi religijnych, dla których ten aspekt jest ważny, także w kwestii wyboru imienia dla swojego dziecka.

Inne informacje i ciekawostki dotyczące znaczenia imienia Eliza

Imię Eliza pojawiło się w Polsce stosunkowo niedawno, bo w XVIII wieku. Wydaje się, że jest to długi okres czasu, jednak porównując to do innych imion, które pojawiły się we wczesnym średniowieczu, nie jest to tak dawno. W tym czasie imię to funkcjonowało jako imię literackie. Swój szybki wzrost popularności zyskało natomiast w latach 70. XX wieku. W różnych językach znane są też inne formy tego imienia, do których zaliczyć można między innymi: Elise, Elissa, Eliza, Elyse, Lisa, Liza.

Eliza to imię, które z pewnością może podobać się wielu ludziom. Wybór tego imienia dla swojego dziecka wydaje się być jak najbardziej trafiony, gdyż jest to imię zarówno nowoczesne, niezbyt popularne, ale też nie zbyt zadziwiające swoją rzadkością. Ponadto jego znaczenie może spodobać się sporemu gronu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *