Damian

Męskie imię Damian wywodzi się z greckiego słowa “demios”, które oznaczało “ludowego lekarza”. Samo imię Damia po raz pierwszy używane było do nazwania znanej w Epidauros bogini płodności i opiekunki kobiet.

Znaczenie imienia Damian

Damian to mężczyzna, który cechuje się bardzo wysoką inteligencją, która idzie w parze z bystrością, błyskotliwością i ciętym językiem. Nie brakuje mu poczucia humoru i dystansu do samego siebie, jednak osoby z dalszego otoczenia mogą go wziąć za osobę nieco zadufaną w sobie. Wynika to jednak przede wszystkim ze specyficznego poczucia humoru i często stosowanej ironii. Wbrew pozorom jest to osoba dosyć stateczna, uczciwa i spokojna, zamiast kłótni wybiera kompromis lub całkowite ustępstwo innej osobie, w szczególności, jeśli w konflikt zaangażowane są bliskie osoby. Jest świetnym przyjacielem, kumplem i towarzyszem życia, stawia na szczerość i budowanie długotrwałych relacji. Często bywa duszą towarzystwa, naturalnie przyciąga ludzi o podobnych zainteresowaniach i zbliżonym charakterze mimo, że na pozór wydawać się może mało krytyczny i zakochany w sobie.

Damian – predyspozycje zawodowe

Inteligencja, bystrość umysłu i szybki czas reakcji sprawiają, że Damian świetnie sprawdzi się na wymagających, odpowiedzialnych stanowiskach. Jest świetnym sprzedawcą, doskonałym negocjatorem i dyplomatą. W pracy zawodowej cechuje się uporem i ambicją, jednak nie należy do osób, które przełożą sukces firmy ponad życie innych ludzi. Jego stateczny charakter sprawia, że sprawdzi się również jako prawnik lub urzędnik, jednak wymagać będzie wyjątkowo trudnych spraw i poczucia odpowiedzialności. Ma nieco artystyczną duszę, która w parze z intelektem i wizjonerstwem pozwala mu na podjęcie pracy architekta lub grafika komputerowego. Dobrze czuć się będzie również w pracy marketingowca. Często wybiera zatrudnienie w niewielkich, rodzinnych firmach, unika dużych korporacji i przedsiębiorstw, które nie pozwolą mu na poczucie decyzyjności i wpływu na funkcjonowanie firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *