Damaris

Imię Damaris wywodzi się od greckiego słowa “damar” oznaczającego “małżonkę”. Imię zostało użyte w Nowym Testamencie – Damaris była kobietą, która przyjęła wiarę katolicką i do dziś czczona jest jako osoba święta.

Znaczenie imienia Damaris

Damaris to osoba, która jest wyjątkowo uparta i pracowita. Rzadko zmienia raz podjęte decyzje i zrobi bardzo wiele, by osiągnąć postawione przed nią cele. Jest doskonałą organizatorką oraz świetnym mówcą i dyplomatą. Potrafi spojrzeć na każdą sprawę z różnych stron, jest empatyczna i łatwo wchodzi w inne role, przez inni ludzie chętnie za nią podążają. Ma jednak wyjątkowy temperament, przez co dłuższe obcowanie z nią może być ciężkie. Damaris łatwo poddaje się emocją, może być wybuchowa i nieco niestabilna, jednak to wszystko czyni z niej bardzo interesującą osobowość. Jest to kobieta ciepła, emocjonalna, radosna empatyczna. Zdarza się, że nieco za bardzo bierze wszystko do siebie, a mimo na pozór zewnętrznej siły, w środku jest krucha i delikatna.

Damaris – predyspozycje zawodowe

Damaris to doskonały przykład kierownika idealnego. Sprawdzi się na stanowiskach menedżerskich oraz wszystkich, które wymagają kontaktu z innymi ludźmi. Potrafi zarządzać innymi, rozwiązywać problemy w zespole, jest świetnym mediatorem i dyplomatą. Rozumie ludzkie chęci, potrzeby i pragnienia, przez co doskonale sprawdza się w roli negocjatora. Dzięki jej wielostronnemu spojrzeniu na rzeczywistość oraz wrodzonej intuicji, doskonale radzi sobie jako menedżer projektów. Damaris sprawdzi się również jako psycholog i terapeuta – z łatwością wyłapuje szczegóły ludzkiej psychiki, które mogą pomóc osobom przechodzącym przez trudny okres w życiu. Osoba o tym imieniu może próbować swoich sił również w coachingu. Dusza marzycielki i buntowniczki oraz wiele skrajnych emocji sprawiają, że Damaris chętnie wybiera pracę o charakterze artystycznym, w szczególności malarstwo lub muzykę, które pozwalają jej na wyrażenie własnych, często niezrozumiałych, myśli i uczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *