Dagmara

Imię Dagmara wywodzi się z języka duńskiego, a jego znaczenie można przetłumaczyć jako “sławna panna”. Niektórzy jego pochodzenia dopatrują się w czeskiej wersji imienia – Dragomira.

Znaczenie imienia Dagmara

Dagmara to osoba wyjątkowo otwarta i towarzyska. Ceni sobie przyjaźń i sympatię innych ludzi, dobrze czuje się w centrum uwagi. Ma wiele pomysłów, niektóre z nich mogą być nieco szalone lub nierozsądne, jednak Dagmara nie ma problemów z ich realizacją. Jest to osoba bardzo ambitna, wysoko stawia poprzeczkę w swoich działaniach, dużo wymaga również od przyjaciół, najbliższej rodziny oraz współpracowników i podwładnych. Dagmara to kobieta posiadająca wiele zainteresowań i, choć nie można zarzucić jej słomianego zapału, często zmienia swoje cele i pasje. W relacjach towarzyskich stawia na szczerość i pełne oddanie. W związkach jest to osoba stała, wymagająca oraz licząca na dozgonną miłość, wierność i oddanie. Relacja z Dagmarą może być jednak trudna: potrzebuje wiele przestrzeni na realizację swoich pasji i celów.

Dagmara – imię a predyspozycje zawodowe

Z pewnością Dagmara sprawdzi się w pracy kreatywnej – w końcu to osoba, która ma milion pomysłów na minutę. Jest odważna, nie boi się zaryzykować, przez co sprawdzi się w pracy o charakterze biznesowym. Mimo wielu statecznych cech, jest również bardzo empatyczna, chętnie pomaga innym – może szukać zatrudnienia w organizacjach o charakterze prospołecznym. Dzięki rozległym zainteresowaniom często realizuje się również jako artystka, jednak rzadko czerpie z tego korzyści materialne. Wymaga dużej niezależności, dowolności i decyzyjności, ma duże poczucie odpowiedzialności i chętnie wykonuje prace stosunkowo trudne. Dagmara może szukać zatrudnienia zarówno w wielkich korporacjach na stanowiskach menedżerskich oraz handlowych, jak i w laboratoriach, na uniwersytetach lub we wszelkich niewielkich firmach, które pozostawią jej pole do popisu (m.in. w roli grafika komputerowego czy specjalisty od marketingu).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *