Celina

Celina to żeńskie imię pochodzące z języka łacińskiego. Tłumaczyć je można jako słowo “niebiańska” od łacińskiego wyrazu “caelum” czyli “niebo”. Do użytku w języku polskim weszło w XIX wieku i szybko zyskało na popularności – Celina jest bohaterką w dziełach m.in. Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza.

Znaczenie imienia Celina

Celina to osoba bardzo emocjonalna, często nierozważna, jednak swoje wady nadrabia wrodzonym entuzjazmem i radością. Choć cechuje się wybuchowym charakterem, jest to również osoba pełna empatii i chęci pomocy. Często angażuje się w działania wolontariatów i organizacji społecznych. Celina to osoba pozytywnie nastawiona do życia, dla której ważne jest życie towarzyskie, zawieranie nowych przyjaźni oraz aktywne uczestniczenie w spotkaniach z gronem najbliższym, jednak jej ciepło i rodzinne usposobienie sprawiają, że odnajduje się również w roli żony, matki i opiekunki domowego ogniska. Jej energetyczne i pozytywne usposobienie sprawiają, że chętnie uczy się nowych rzeczy, zdobywa doświadczenia, nierzadko rozpoczyna działalność w wielu dziedzinach, jednak często zmienia zainteresowania. To wszystko sprawia, że Celina jest osobą wyjątkowo interesującą, posiada rozległą wiedzę i umiejętności.

Celina – kariera zawodowa

Osoba o tym imieniu doskonale sprawdzi się w różnych zawodach, których celem jest pomaganie innym: zarówno bezpośrednio, jako pracownik socjalny lub aktywista w organizacji pozarządowej, jak i poprzez nauczanie czy dziennikarstwo. Celina nie będzie dobrze czuła się w korporacjach i miejscach, w których nie może realizować swoich wizji: to osoba z dziesiątkami pomysłów, które pragnie wdrożyć, by realizować społeczne postulaty. Często w parze z romantycznym i emocjonalnym charakterem idzie talent – Celina może chcieć realizować się artystycznie poprzez malarstwo, poezję lub aktorstwo. Dobrze sprawdzi się również w innych zawodach, które wymagają nieustannego kontaktu z ludźmi oraz zdobywania ich zaufania i sympatii (np. handel, kierowanie zespołem, miękki HR).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *