Błażej

Błażej to idealne imię dla nastawionego zawsze przyjacielsko i zarazem zaradnego faceta.

Znaczenie imienia Błażej

Imię Błażej jest pochodzenia łacińskiego, wywodzi się ono od słowa blatio, co oznacza dosłownie
„gadać, paplać”. Imię to wskazuje również na charakteryzację typowej gaduły, a także jego znaczenie wyraża nieustanną błagająca postawę. Modląca się o coś. Słowo to wywodzi się także od greckiego słowa
„ξένο”, co znaczy niegrecki, obcy.

Błażej prywatne

To odkrywczy umysł i urodzony humanista. Zresztą to od razu rzuca się w oczy, na każdym kroku. Taka osoba poszukuje nieustannie nowatorskich doświadczeń, przeżyć odkrywa je zawsze na nowo, ciekawie angażując się w różne działania, aby osiągnąć upragniony cel.

Błażej jako partner

Błażej bardzo dobrze radzi sobie w kryzysie w związku, w podbramkowych sytuacjach jest on zaradnym facetem, który nigdy się nie poddaję tak łatwo, a już przynajmniej nie tak szybko.

Błażej jako przyjaciel

Osoby noszące imię Błażej są przyjacielsko i pozytywnie nastawianie do ludzi, lubią ze wszystkimi prowadzić rozmowy. Zresztą ta cecha ich osobowości i jego postępowanie jest na stale wpisana w znaczenie imienia Błażej . Inaczej jest, jeżeli ktoś w czymś podpadnie Błażejami, wtedy jest on już mniej chętny i skory do dalszej rozmowy. Jednak i tu nie powinno być z nim większych problemów z dojściem do porozumienia oraz pełnej ugody.

Błażej jako pracownik

Świetnie nadaje się do pracy na stanowisko psychologa, jest bardzo spostrzegawczy i umie dość trafnie ocenić każdego człowieku, szczególnie sposób jego zachowania oraz charakteru, czy też podejścia do wielu życiowych tematów, spraw. Pozostałe stanowiska pracy- opierające się na kontaktach z innymi ludźmi w roli odpowiedzialnego za dalsze nadzorowanie działań, np.: sędzia, adwokat, mediator, czy radca prawny.

Błażej – sławne, niezwykle znane osoby o tym imieniu

Blaise Compaoré: to prezydent Burkina Faso od roku 1987;
Błażej Krupa: to polski kierowca rajdowy;
Blaise Pascal: jest francuskim naukowcem, a także cenionym wysoko filozofem;
Błażej Śliwiński: polski historyk i profesor;
Błażej Stolarski: polski działacz ludowy oraz etnograf;
Błażej Telichowski – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy;
Św. Błażej z Sebasty: był lekarzem, biskupem oraz został męczennikiem, został on ustanowiony patronem od chorób gardła;

Błażej imieniny, kiedy?

Błażej imieniny obchodzi: 3 lutego oraz 29 listopada. Najbardziej popularną dniem obchodzenia imienin Błażeja jest właśnie dzień kalendarzowy: 3 lutego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *